عکس 1

مشخصات نمایشگر و هشدار دهنده سرعت ( VSL )

Untitled-151.jpg

با توجه به ازدیاد روز افزون خودرو در کشور و بالا رفتن تکنولوژی خودروها و در نتیجه افزایش سرعت آنها از یکسو و عدم رعایت قانون توسط برخی از رانندگان متخلف و همچنین ظرفیت و استاندارد پایین برخی از جاده های کشور ، هر ساله شاهد آمار بسیار بالای تصادفات مرگبار در کشور هستیم.

بررسی ها نشان می دهد که درصد بالایی از این تصادفات در اثر رعایت نکردن سرعت مجاز رخ می دهند. در این راستا استفاده از ابزار بازدارنده در کنار گسترش فرهنگ ترافیک ، امری ضروری به نظر می رسد. از جمله ابزار بازدارنده که هم اکنون به صورت گسترده در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته استفاده می شود ، نمایشگر و هشدار دهنده سرعت می باشد که با نمایش سرعت خودرو به راننده از فاصله نسبتا زیاد در صورت بالا بودن سرعت ، عامل بازدارنده موثری در کاهش تصادفات مرگبار در نقاط حادثه خیز شناخته شده است.

این دستگاه عملا موثرتر از دوربین های عکاسی مجهز با رادار می باشد. چرا که علاوه بر عدم ایجاد هراس ناگهانی برای راننده که خود می تواند موجب خطر شود ، اثر روانی قوی تری برای کاهش سرعت ایجاد می کند از طرفی این دستگاه می تواند به دوربین مجهز شده و در صورت کم نشدن سرعت خودرو طی مدت مشخص ، از خودرو عکس بگیرد. دستگاه نمایشگر و هشدار دهنده سرعت VSL اولین نمایشگر سرعت ایرانی است که با استفاده از جدیدترین تکنولوژی رادار و LED طراحی و ساخته شده است. ابعاد بزرگ اعداد و کیفیت بالای LED ها ، رویت پذیری آن را در فاصله بیش از 300 متر امکان پذیر ساخته است و رادار پیشرفته دستگاه توانایی اندازه گیری سرعت خودرو در فاصله یک کیلومتری با دقت 1 km/h را دارا می باشد.

همچنین سیستم میکرو پروسسوری قابلیت های متنوعی را به دستگاه بخشیده است که از آن جمله می توان تصحیح خطای زاویه نصب ، تنظیم اتوماتیک شدت نور اعداد دستگاه نسبت به نور محیط و ارتفاع با مرکز کنترل اشاره کرد.

قیمت پایین دستگاه نسبت به دستگاه مشابه خارجی ، طراحی منطبق با شرایط متنوع جغرافیایی ایران و بزرگ بودن ابعاد اعداد دستگاه نسبت به تمام مدلهای مشابه و استفاده از سه رقم کامل و نمایش سرعت بالا تا 199 کیلومتر در ساعت ( یا حتی بیشتر در صورت درخواست ) امکان استفاده از آن را در تمامی نقاط حادثه خیز جاده های ایران فراهم کرده است.

Untitled-149.jpg

Untitled-150.jpg

انتخاب های قابل سفارش :

· ارتقاء GPRS و RF با مرکز کنترل

· سیستم خورشیدی و باطری

· تعداد و ابعاد ارقام

· رنگ بدنه

· سیستم امار گیری ترافیک

· دوربین ثبت تخلف

Untitled-152.jpg